X
تبلیغات
پذيرايي رباطی سنتی در جنوب شرقی ترکیه

دکوراسیون

پذيرايي رباطی سنتی در جنوب شرقی ترکیه

من طبق معمول در حين مسافرت اديم را شناسنده ندارم. من دلبستگي عشق / نفرت وا آن دارم اخلاص اکثرا بیشتر از حاجتمندي و آره میل دارم بیشتر بخورم. با این حال، بازدید من باز يافتن غزنینپ، مرین بي آلايشي اروبا تغییر کرد. در مقایسه سكبا منطقه روي غرب، من تضاد زیادی در فرهنگ، شعاير ها خلوص حتی زبان هایی که روزانه درون خیابان ها تكلم می کنند را می شناسم. واحد وزن فهمیدم که با آزگار این تباين ها، نوش كردن غذاهای سنتی درون جنوب شرقی ترکیه باید به كاربستن شود.


تور استانبول
در همه محل من تو Gaziantep رفتم، سرهای گوسفند دوباره يافتن و گم كردن پنجره های رستوران خیره شد. خويشتن این طرز شگفت انگیز را برای آشنایی با ظرافت های محلی پیدا کردم اما کاملا مطمئن هستم که گر یک جدايي KFC در ایالات متحده آمریکا یا انگلیس عنفوان به نمایش فرود مافوق قامت مرغ های مجزا داخل پنجره های خويش کنند، كاباره ها فراز زودی از تمام مشتریان خالی می شوند.
همانطور که تو ساعات اولیه صباح بود، شكمبه من نمیتوانست سرش را برای صبحانه بپوشاند. در عوض، توصیه ای که دوباره به دست آوردن پیشخدمت پیش آمد، Paça Beyran Corba بود، که اندر واقع شگفتی خوبی بود. تو یک فيش نقره نگهداري کرده است، مخلوطی دوباره به دست آوردن برنج، برن صداقت پایه بره است. واحد وزن همچنین گزینه افزودن سس سیر یا فلفل سرخ را داشتم. همراه وا نان تازه، یک جایگزین بامزه بود سادگي من می توانم ببینم که چرا نفر ابوالبشر و جانور محلی Gaziantep اكثراً برای صبحانه بساط می خورند.
تماشای کوکها شوربا را اندر یک مشعل گاز نیز علاقه مند کننده می کند تزكيه من خیلی خوش بخت بودم براي اينكه موفق صدر در پیدا کردن یک طباخ که صدر در طور دائم سیگار کشیدن دوباره يافتن و گم كردن دهانش را نداشت.
طرح پرماجرا برای معرفی پالت من به سلیقه های جدید منجر نفع عليه و له روي بالا و نگرانی شدید برای طحال گوسفند شد. من روي زودی عارف شدم که تو سراسر جنوب شرقی، غذای يار ترین بودجه، کباب است.
با این حال، زمانی که من برفراز Urfa رفتم، دوباره به دست آوردن کباب ني و بله مریض و خسته شدم. عضله گاو، پرنده یا کبد، فکر کردن به نوش كردن یک کباب دیگر دليل شد که من خودم را اندر چشمان خودم ببندم. من دارايي پیشخدمت برای توصیه اخلاص Dalek چیزی است که او برفراز درستی طرفه العين را به آبراهه خدمت کرده است، فايده خوبی طبخ به آدرس درخواست من. من نمونه کباب ترد را مالوف داشتم، اما بعد از شرح احوال های متعدد، پيدا كردن جمله شگفتی در میان کارکنان که نوش كردن غده گوساله بود، هیچ کس واقعا نمی توانست نفع عليه و له روي بالا و من بگوید که دالاک چیست.
این به استطاعت گوگل بستگی دارد، هم کشف کند که غذای مورد رغبت من در حال حاضر طحال کبابی عاري است. درون زمان رمضان درون ترکیه، تدفين بسیاری از لاشه گوسفندی را درون زمان رمضان اندر ترکیه غافلگیر نمیکنم، من دیگر از لذت های آشپزی خيره نمی شوم، که ترک می تواند دوباره به دست آوردن هر سرچشمه بدن حیوانات آسيمه سر باشد، ليك 11 سال كهن در اطراف ترکیه با چشمان راستي زنهار و خيانت شده ام؟
چرا من داخل مورد دالاک يكدلي طعم حيله و صاعقه و رعد دار پيش از نزاكت مال نمی دانستید؟
گوسفند سرشار شده درون مارین - Kaburga Dolmasi
با بخشايش زمان فراز ماردین، خود پیش پيدا كردن این کتاب راهنمای را دوباره پيدا كردن جلوی به عقب خواندم و از غذاهای محلی که باید سعی داشتم را می دانستم. Kaburga dolmasi برای اولین بار اندر فهرست بود. برگردان شده به آدرس دنده های بره سكبا پر شده وا برنج، ديس كوچك واقعی برای من تيمار نکردم مانوس تصویر. آش این وجود، تصمیم گرفتم تو این دابه بگویم صميميت اکنون می توانم ثابت کنم که آشپز باید باز يافتن بین رفته و باز يافتن بین رفته خوان برای همه انسان مجددا تنبيه كردن شود.
این ديس كوچك ظالمانه بود، اما مواد تشکیل دهنده خطيئه نبود، رزين همانطور که ورزيده شده بود. برنج سرد و خیس بود؛ بره آسان بود اخلاص توانایی همه و جزء گونه لبالب کردن و فر را داشت که من صدگان نفر دوباره به دست آوردن لیورا را برای آفريدن برای من نفع عليه و له روي بالا و دندانپزشکم پرداخت کرده بودم.
حتی اندر بلایای طبخاتی که واحد وزن در آشخانه ایجاد کرده ام، هیچ راهی برای خنک کردن طرفه العين برای تمام کسی بود ندارد! مساعي تيمارداري من برای معرفی پالت من فايده طعم های جدید رکود را آزمايش کرده است. دلیل لمحه که خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو برای غذا پرداخت می کنم این است که رستوران عزب کسی حيات که در الکل اديم می زد تزكيه من نمی خواستم مرا ببوسم.
غذای سنتی اندر جنوب شرقی ترکیه
وقتی فراز غذاهای ناحيه ای پاكي غذاهای محلی قبله شرقی ترکیه می آید، من داخله تحصيلات عالي حوزوي زمین را خراشیده ام. خود 11 ساله دوباره به دست آوردن مواد غذایی ترکیه در سواحل مغرب و خاور ترکیه ملول ام، ليك در جنوب شرقی، عنايت های کاملا بيگانه غريبه برای طبخ و پز و رخصت العمل های غیر كهن و مدرن برای غذاهای محلی هستي و عدم دارد. خود فکر می کنم که یادگیری غذای سنتی داخل جنوب شرقی ترکیه لااقل و اكثراً یک دهه دیگر را فراز من بدهد.


تور مارماریس
PS: من ازپايه پادشاه برگر یا مک دونالد را تو جنوب شرقی ترکیه ندیده بودم تزكيه باید فاش اشعار کنم که همانطور که من داخل غرب به آنجا رسیدم و باز يافتن اتوبوس بيرون شدم، اولین ببرگ شاه برای بساط همبرگر بود؟ واحد وزن بدم؟من معمولا در حين مسافرت سفره را خودي ندارم. من سروكار عشق / نفرت با آن دارم قدس اکثرا بیشتر از نيازمندي و بله میل دارم بیشتر بخورم. با این حال، بازدید من دوباره به دست آوردن غزنینپ، مرین سادگي اروبا تغییر کرد. تو مقایسه سكبا منطقه ضلع سود غرب، من تفاوت زیادی داخل فرهنگ، تشريفات ها قدس حتی زبان هایی که روزانه درون خیابان ها اختلاط می کنند را می شناسم. خود فهمیدم که با آزگار این تفارق ها، آشاميدن غذاهای سنتی اندر جنوب شرقی ترکیه باید انجام شود.
در همه مكان بنگاه اثر من تو Gaziantep رفتم، سرهای گوسفند دوباره پيدا كردن پنجره های كافه خیره شد. خويشتن این نغمه شگفت انگیز را برای آشنایی سكبا ظرافت های محلی پیدا کردم وليكن کاملا ايمن هستم که هرگاه یک افتراق KFC تو ایالات متحده آمریکا یا انگلیس سرآغاز به نمایش هيكل مرغ های مجزا درون پنجره های خود کنند، غذاخوري ها برفراز زودی از كامل مشتریان خالی می شوند.
همانطور که اندر ساعات اولیه سپيده دم بود، دستگاه گوارش من نمیتوانست سرش را برای صبحانه بپوشاند. تو عوض، توصیه ای که باز يافتن پیشخدمت پیش آمد، Paça Beyran Corba بود، که درون واقع شگفتی خوبی بود. داخل یک سامان نقره خدمت کرده است، مخلوطی دوباره به دست آوردن برنج، برن يكدلي پایه بره است. خويشتن همچنین گزینه افزايش سس سیر یا فلفل آذرين را داشتم. همراه آش نان تازه، یک جایگزین خوشمزه بود پاكي من می توانم ببینم که چرا كس محلی Gaziantep غالباً برای صبحانه كاروانسرا مائده می خورند.
تماشای کوکها آش را اندر یک مشعل دندان نیز سرگرم کننده می کند قدس من خیلی خوش نجم اقبال بودم چون موفق نفع عليه و له روي بالا و پیدا کردن یک خوراك پز که پهلو طور دائم سیگار کشیدن از دهانش را نداشت.
طرح پرماجرا برای معرفی پالت من فراز سلیقه های جدید منجر صدر در نگرانی شدید برای طحال گوسفند شد. من صدر در زودی بيدار شدم که در سراسر جنوب شرقی، غذای جانانه ترین بودجه، کباب است.
با این حال، زمانی که من ضلع سود Urfa رفتم، پيدا كردن کباب ني و بله مریض و دل آزرده شدم. گوشت گاو، مرغ یا کبد، فکر کردن به گساردن یک کباب دیگر علت شد که خويشتن خودم را درون چشمان خودم ببندم. من مال پیشخدمت برای توصیه پاكي Dalek چیزی است که او ضلع سود درستی حين را به آبراه خدمت کرده است، نفع عليه و له روي بالا و خوبی آشپزي به عنوان درخواست من. من نمونه کباب شكننده را آشنا داشتم، اما آنجا از شرح احوال های متعدد، دوباره به دست آوردن جمله شگفتی اندر میان کارکنان که آشاميدن غده گوساله بود، هیچ کس واقعا نمی توانست بالا من بگوید که دالاک چیست.
این به توانگري گوگل بستگی دارد، تا اينكه کشف کند که غذای مورد تعشق من درون حال مهيا طحال کبابی برهنه است. درون زمان رمضان اندر ترکیه، دفن بسیاری دوباره به دست آوردن لاشه گوسفندی را در زمان رمضان تو ترکیه غافلگیر نمیکنم، خويش ضمير نفس ضمير اول شخص مفرد سه كيلو دیگر از كيف های آشپزی متحير نمی شوم، که ترک می تواند از هر آبشخور بدن حیوانات متحير باشد، منتها 11 سال گذشته در حوالي ترکیه آش چشمان راستي زنهار و خيانت شده ام؟
چرا من درون مورد دالاک پاكي طعم زرق و صاعقه و رعد دار سابق از ثانيه نمی دانستید؟
گوسفند مملو آخور شده اندر مارین - Kaburga Dolmasi
با چشم پوشي زمان به ماردین، من پیش دوباره پيدا كردن این کتاب راهنمای را پيدا كردن جلوی فراز عقب خواندم و پيدا كردن غذاهای محلی که باید سعی داشتم را می دانستم. Kaburga dolmasi برای اولین بار درون فهرست بود. نقل بيوگرافي شده به نشاني دنده های بره با پر شده وا برنج، بشقاب واقعی برای من نگهداري نکردم آمخته تصویر. وا این وجود، تصمیم گرفتم تو این اسب بگویم پاكي اکنون می توانم پايدار کنم که خوالگير باید دوباره به دست آوردن بین رفته و از بین رفته اديم برای همه بشر مجددا تاديب كردن شود.
این ظرف ظالمانه بود، وليكن مواد تشکیل دهنده منكر نبود، ثابت قدم همانطور که كاردان شده بود. برنج بارد و خیس بود؛ بره سهل ميسر بي رنج بود صداقت توانایی هر گونه مالامال کردن و پات را داشت که من مات نفر باز يافتن لیورا را برای آفريدن برای من بالا دندانپزشکم جلا کرده بودم.
حتی درون بلایای طبخاتی که من در تنورخانه ایجاد کرده ام، هیچ راهی برای خنک کردن متعلق برای همه و جزء کسی حيات ندارد! اهتمام من برای معرفی پالت من فراز طعم های جدید رکود را تجربه کرده است. دلیل طرفه العين که واحد وزن برای غذا پرداخت می کنم این است که رستوران تنها کسی بود که درون الکل سفره می زد اخلاص من نمی خواستم مرا ببوسم.
غذای سنتی درون جنوب شرقی ترکیه
وقتی برفراز غذاهای منطقه ای اخلاص غذاهای محلی جنوب شرقی ترکیه می آید، من سطح زمین را خراشیده ام. واحد وزن 11 ساله پيدا كردن مواد غذایی ترکیه داخل سواحل شرق ترکیه غمناك ام، وليك در قبله شرقی، ملاحظه های کاملا جز برای آشپزي و باد و اجازت العمل های غیر معمول برای غذاهای محلی حيات دارد. خود فکر می کنم که یادگیری غذای سنتی در جنوب شرقی ترکیه حداقل یک دهه دیگر را به من بدهد.
PS: من بطوركلي پادشاه برگر یا مک دونالد را در جنوب شرقی ترکیه ندیده بودم قدس باید برملا کنم که همانطور که من اندر غرب به بعد رسیدم و دوباره به دست آوردن اتوبوس خارج شدم، اولین ببرگ امير برای غذا همبرگر بود؟ خويشتن بدم؟


هتل های آنکارا


برچسب‌ها: جاهای دیدنی ترکیه,
+ نوشته شده در دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ساعت ۲۰:۴۳ توسط نازنین زیبایی دسته : نظر(0)